Meie ja meist, blogi

Belgia kokkuvõte

Viimased Belgia päevad läksid nii tihedaks, et mahti miskit õhtul kirja panna ei olnudki. Kuigi ” Eesti Õhk” pakkus võimaluse reisi pikendada ( ja samal ajal kirjutada lennujaamas) siis minu vana läpakas oli end tühjaks laadinud ja laadija oli ära antud reisikotis. Nii saangi muljed kokku võtta poolteist päeva hiljem.

Järgnevad pildid ja mõtted ei ole kronoloogilises järjestuses ja on vastused küsimustele mida ikka ja jälle päritakse.

Rahvas – sõbralik ja rahulik. Brüsselis on muidugi väga palju kährikuid ja murjameid aga nood ajavad omi asju. Tänavapildis on kõige lärmakamad jätkuvalt inglise noored, eriti tüdrukud. Tont teab kas see tuleb sellest, et 16 on alkohooliostu piirmäär Belgias aga no jokkis inglise plikasid nägin korduvalt räuskamas. Hoolimata sigaretide hinnast suitsetatakse Belgias väga-väga palju. Ja muidugi õlut nauditakse ohtralt aga see on kindlasti kultuurne nautimine. Just nimelt nautimine. EU pealinnas inglisekeelega probleemi ei teki. Mõnes kohas võib küll sattuda ainult prantuse-itaalia keelt valdava teenindaja peale aga see vist pigem juba erand.  

Hinnad – hindade kohta küsitakse ikka ja alati väga palju. On asju mis kallimad kui eestis ja vastupidi. Võrrelda tuleb võrreldavaid tooteid või teenuseid. Saksa Lidli ketikauplusi võib vabalt võrrelda Prisma või Selveri/Rimi keti kauplustega. Pilt on tehtud Brüsseli kesklinnas 30.03.2012 . 

Minu meelest on küll nii, et kõik mis jääb Varssavist lääne poole on kuidagi pöördes sellega mis ida pool. Igasugu riide ja tarbeesemed on odavamad, toit ja jook enamvähem sama ning teenused kallimad.  Restoranis on põhipraed 7-20 euri, õlu vanalinnas 2,5-3,5 euri 0,33 klaasi eest, burgerikomplekt 5-6 euri, hotellitoa saad vabalt 60-… eurini per öö täiesti vanalinnas. Vali sobiv tärnide arv ja asi vask. Rongipilet näiteks 5 Euri Brüssel-Lennujaam .  Selline taldrikutäis maksis 

vahemere stiilis restoranis EU parlamendi kõrval aga 6 euri ja oli vägagi maitsev suutäis punase veini kõrvale. 

Mul õnnestus ka külastada kahte muuseumi, piletid 5-9 eurini per kärss.

Ehk suurim vahe oli lillehindadel, vaevalt meil keegi tuleb müüma Raekoja platsi kevadel potis võõrasemasid 56 sendiga tükist aga juu see juba klimaatilisest eripärast tulenev hinnavahe 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga