Reisipäevik

Võrumaa, märts 2021

Avastasime võrumaad, käisime ära peamised sihtkohad ning uudistasime Rõuges. Õhtul ööbisime Võrus ning külastasime promenaadi, käisime ripsillal ning uudistasime Ratta platsi kui ka otsisime üles Navitrolla maalid. Samuti ostsime kohalikelt tootjatelt head ning paremat ja tegime ühise õhtusöögi.

Saaremaa, veebruar 2021

Kahepäevane seiklus Kuressaares. Uurisime Kooljamägesid ja käisime Saaremaa matkarajal. Osalejad 6 inimest.

Pärnu maakond, 2021

Kahepäevane seiklus Pärnu maakonnas ning külastasime kokku 5 matkarada. Osalejad 6 inimest.

Rabassaare, jaanuar 2021

Päevane seiklus Rabassaarel. Jalamatk Rabassaarele ja tagasi. Osales 7 inimest.

Oktoober – november 2020 Poola

Sooritasime matka ja õppisime Poola kultuuri ning omandasime teadmisi matkatarkuste alal.

August 2020 Euroopa,Poola-Slovakkia- Sloveenia-Itaalia

Viibisime 3 nädalat Euroopas s.h Sloveenias. Käisime oma meeskonnaga õppimas ning uurimas erinevaid matkavõimalusi ning käisime läbi mitmed mäetipud, et olla sinu jaoks alati see õige valik.

2.juuli – 16.juuli jala Euroopas ehk viies rännak

Via Francigena (FB leht: palverännakutee Via Francigena) viies aasta

Itaalia 100% tehtud!

Šveits 100% tehtud!

Pool Prantsusmaad ja jupike Inglismaad veel käia! Meie tegemiste kohta info FB lehel!

SÕITSIME LÄTTI

12 – 14.juuni 2020

Mida teha kuhu minna on vahel küsimus. Seekord võtsime grupiga ette käia ära Tolkuse rabas ning avastada Lätimaad paigast, kus tavaliselt ikka ja jälle läbi saab kihutatud.

Odavam majutus, maitsvamad toidud ja parem teenindus on see, mis täna kahjuks valikut mõjutab.

NÄDALAVAHETUS LÄTIMAAL RATASTEGA

30-31mai.2020

Pull Punt pakkis bussi rattad ning suundus avastama Lätimaad.

Jurmalast edasi valgete liivarandadel, jalutused männimetsas ja avastades metsikult kasvavate rodode maailma, Jurmala rohelise linna võimalusi ning maitstes ja maiustades hea ning paremaga.

Aitäh!

NÄDALAVAHETUS PIIRISSAAREL JA JALUTUSKÄIK TAEVASKOJAS

23-24.mai 2020

Piirissaarele tasub igaljuhul minna!

Peipsi järve saar, mis igati mõnus sihtkoht matkahuvilisele.

Praam Koidula toob ja viib ning saarel tegutseb pood ja kes on grillimise fänn siis saare lõunaosas (praamilt sõites näeb ka lõkkekoha istumismajakeste katuseid) on suurepärane plats grilliplatsidega. Koht kus saab ujuma minna, ööbida oma platsil ning korralik peldik – igati mõldud just sulle. Iseenesest laisalt jalutades saab kogu saarele paari tunniga tiir tehtud. Saarevaht Toomas ja tema kaaslane on igati abivalmid. Oleme äärmiselt tänulikud neile, et organiseerisid meile tagasisõidu kui ootamatult selgus, et olime praamilt maha jäänud. Ööbisime Peramaal ning järgmine päev uudistasime Mooste kandis ja lõpuks jõudsime Taevaskoja matkarajale.

Oli tore ja Pull Punt punt soovitab kõigile!

#piirissaare #peramaa #koidula #taevaskoja #reisimine #peramaapuhkekeskus #avastaeestit #oleaktiivne #pullpunt

MIDA TEHA JAANUARIS ISLANDIL?

jaanuar 2020

Island on midagi hoopis teistsugust kui võiks arvata. Seesama jää- ning tulemaa väärib kindlasti külastamist. Ja kuigi parim aeg on Islandi külastuseks augustilõpp – oktoobrini – sobib Ilsandile minna ka jaanuaris. Tursimihooajaväline aeg on superhää võimalus ilma tohutute massideta trügimist vaatamisväärsuste juures (me ei kujuta ette mis veeel siis toimub kui turistidest üleküllastunud aeg on)… aga nähtud sai kõik, mis kuldsel ringil on ning Vikis ka. Muidugi pealinna vanalinn ka. Virmalisi nägime küll ainult lennukiaknast ja blue lagooni asemel valisime hubase mõnusa termaalvee keskuse, mis meie jaoks oli maailma parim! Islandile läheks alati tagasi! #island #reis #termaalvesi #avastamemaailma #pullpunt

GRUUSIA, KHUTAISI

november 2020

Pull Punt möllas Gruusias ning avastas mida teha Khutaisis ja Khuitasi ümbruses. Niipea kui Wizzair Gruusiasse lendama asus, pani pull punt enda seikluste kalendrisse kirja külastuse Khuitaisisse. Esimene tore kokkupuude Gruusiaga sai tehtud ning etteruttavalt võime koheselt anda teada, et see viimaseks ei jää. Järgmine Gruusia külastus saab tehtud juba mägisesse piirkonda.

Khutaisi on väike linn ning nädalavahetuse reisiks ideaalne. Kui tahta kaugemale sõita (Borjami, Thibilisi, Bakuriani jm) võta varuks rohkem päevi. Samuti sobib Khuitasi sihtkohaks viimaseks ööbimise peatuseks enne lendu. Lennujaam asub 20 km kaugusel ning täna Tallinnasse lend toimub ülivara. Saabudes Kuthaisi lennujaama tasub sõita bussiga, neil on kohustus teid viia hotelli ukseni.

Khuitasi ümbruses on mitu kanjonit, mida tasub külastada ning omaltpoolt soovitame võtta kohaliku juhiga auto, mis rahaliselt tuleb isegi soodsam kui endale auto rentida. Või sõita kohalike bussidega – omaette elamus igaljuhul. Samuti tasub käia kohalikul turul, süüa kohalikku toitu ning maitsta ära Gruusia vein.

Tänavakoerad üldiselt ei hammusta ja neid on rohkem kui küll. Gruusia on Gruusia ning kindlasti tasub sinna seiklema minna! #khutaisi #gruusia #nädalalõpp #seiklus #pullpunt

ÜRITUS “VEIN JA SÕBRAD” KREETAL

9. november 2019

Neljapäevane veiniõhtu „Vein ja sõbrad“ seiklesid mööda Kreeta saart ning mekkisid juurde 6 erinevat Kreeta veini.

Kui juba Vana-Kreeka kuulsaim komöödiakirjanik Aristopanes ütles: “tooge mulle ruttu veini, et saaksin meelt kasta ja midagi tarka öelda“, saime meiegi targemaks ja meeltel lasta puhata reisimälestustes. 

Võluv Angelika, kes sellel suvel Kreetal elas ning töötas pajatas lugusid oma tegemistest. Üheskoos valmistasime Kreeta suupisteid, mekkisime otse Kreetalt kaasa võetud juustu.  Avastasime ja kommenteerisime Kreeta veine ning nagu ikka on maitsemeeled seinast seina, nii sai ka Kreeta ehedatele veinidele oma hinnang antud.

Aitäh Angelikale jagamast oma Kreetat. Suured tänud osalejatele kes meiega koos mööda maailma, veiniklaas peos, seiklemas käivad. Mine tea kuhu veel satume ja anna märku kui soovid oma  või tead kedagi kes soovib oma seiklusi, elamusi meiega jagada.

„Vein ja sõbrad“ on mõeldud neile kellele meeldib avastada maailma koos veiniga ning saada osa õhtujuhi seiklustest, matkadest, teadmistest ehk avastada kui põnev on maakera. Koos veiniga ja põnevate suupistetega jookseb jutt veelgi ladusamalt ning pole ime, et järgmiseks hooajaks on sinul valikus toredaid puhkuse sihtkohti. Ja kui olemas on veiniklaasi taga tuttavaks saanud asjatundja ka – saab iga järgmine reis vaid paremaks muutuda! Ja iga tarkus, teadmine ning info on maailma avastades vaid teretulnud.

„Vein ja sõbrad“ toimuvad neljapäeviti (kord/kaks kuus) ning olnud üritused:

  • Istria võlu ja iludused. Ekslusiivsed veinid.

Valitud veine esitles veinikollektsionäär Priit Hendrik. Priit on õppinud Prantsusmaal ja Kreeka ülikoolides antiiki ja antropoloogia ajalugu. Igapäevaselt töötab Priit Hendrik õppejõuna ja giidina. Priidu huviala on põnevate veinide kogumine.

  • Kreeta õhtu

Kreeta! Kaunid mäed, puhta veega rannad, põnev kultuur, muretu õhkkond, maitsvad toidud ja veinid.

Meil on suur rõõm kutsuda mõnusale Kreeta õhtule. Kreeta elust ja tegemistest pajatab võluv Angelika, kes elas ja töötas Kreetal ning õhtu jooksul degusteerime 6 erinevat jumalate jooki otse Kreetalt.

Uued vanad veinid Sloveeniast.
28. november algusega kell 18.00-20.30 (2.5 tundi) koos „hea ja paremaga“
Sloveenia, sloveen ning eestlane – sõbrad kolmekesi ehk kui erinevad ja sarnased me oleme. 
Just sellest tuleb pajatama Ragnar kellel „asjaajamine“ sloveenidega juba selge.

#pullpunt #reisid #üritused #vein #degusteerimine #õhtu #seiklus #sõbrad

KALININGRAD – REISID JA MATKAD

31. oktoober 2019

Königsber on väärt külastamist. Tõesti – Kaliningrad on ilus, põnev ja täna veel samm tagasi nostalgia lainetele kui oled vene ajal elanud. Inimesed sõbralikud, Kaliningradi linnas liiklus “võimalik vaid venemaal” ja loomaaed ootab vägisi uuendamist. See eest mererannik imeline ning liivarannad meeletud. Süüa ja juua odav ning kohati liigagi Euroopalik. Kirju-mirju ning seiklejatele igati äge koht.

#reisid #kaliningrad #seiklus #pullpunt #suvi

PULL PUNT KIIEVIS

august. 2019

Pull Punt avastas Kiievit ning käis Tšernobõlis ise kohal. Uurisime võimalusi kuidas veelgi paremini ekskursioone korraldada, turvalisust ning põnevaid sihtkohti kuhu tasuks minna.

#kiiev #ukraina #tšernobõl #ekskursioon #pullpunt #reisimine #seiklused

SLOVEENIA, AVASTA JA VEENDU

6. juuli 2019

Sloveenia reis, kohad mida peab külastama!

Loomulikult pakutakse Sloveenias vaatamisväärsusi, mida tuleb külastada. See omakorda tähendab, et uudistamas on peale sinu veel sadu turiste. Imeilus Bled, Postonja on ühed parimad näited. Seega meie soovitame sulle hoopis külastada
Bohinj järv
Koht, mida armastavad seiklejad, matkajad, looduse armastajad. Suvisel ajal saab selles järves mõnusalt ujuda. Kindlasti soovitame proovida seinaronimist. Ka gondel ei asu kaugel, lisaks külasta kindlasti koske, mille juurde saad nii matkates kui üle järve praamiga sõites.
Ljubljana
Jah, see on koht, mida külastades pead sadade turistidega koos olema aga vanalinna melu on just seetõttu tore. Iseenesest on Ljbuljana kaunis ja väike roheline pealinn. Lennujaam asub Ljubljanast väljas, seega lennujaamast tuleb sul kasutada taksoteenust, ühistransporti või rentida autot
Piran
See on vana Vahemereäärne linn Sloveenia rannikul. Pirani tänavad on kitsad ja loovad keskaegse atmosfääri. Vaid veidi kaugemal näete linna kaitsemüüri, millelt avaneb imeline vaade Aadria merele ja kogu linnale. Jah, ka seda linna vallutab suvisel perioodil hulgaliselt turiste, seega soovitame külastada piirkonda pigem turismivälisel ajal.
Triglavi rahvuspark
Park asub Juliani alpides ja on Sloveenia ainus rahvuspark. See on tõeline paradiis mägede huvilistele, matkajatele ja mägironijatele. Triglav (2864 m) on kõrgeim punkt nii kogu pargis kui terves riigis. Rahvuspark on väga suur ning ruumi jätkub kõigile.
Tolminite kuristik
Hästi populaarne on külastada Vintgari kuristikku aga meie soovitame hoopis Tolminite kuristikku külastada. Mõnus looduslik koht ja roni Dante koopasse!
Skocjan koopad
Mõnus seiklus muinasjutumaailma. Parimad koopad!. Ka koobaste ümbrus on väga ilusm seega tasub ka koopa pealne ringkäik ettevõtta 
Soolaväljad
Soola kuivatamise piirkond kus käsitsi ja vanade traditsiooniliste vahenditega vahemere soola toodetakse.
Soča org
tõeliselt kaunis, türkiissinise/rohelise jõega

Sügis on ilus, eriti kui pilve vahelt päike oma kuldkollaseid kiiri maale saadab ja sügisvärvides puudele veelgi erksamaid toone maalib. Oleme olnud ikka tegusad ja teinekord  on sotsiaalmeedia seetõttu kannatanud, ei tähenda, et me ei tegutseks.

12. oktoobril oli osake Sloveeniat Raplas, LaCopita vinoteegis, kus maitsesime Sloveenia põnevaid maitseid ning rääkisime maapealse paradiisi võludest. Aitäh kutsumast ja alati valmis uuteks väljakutseteks!

Sloveenia on roheline, aktiivne ja tervislik. Ilus roheline südameke keset Euroopat. Sloveenid väga hoiavad enda riiki ning ennast samuti. Mis on uhkem kui armastada oma kodumaad? Oleme näinud kohalikke noori kes  alpilehmakarjast särasilmi pajatavad ja endatehtud juustu uhkusega esitlevad.

Üle 10 aasta oleme oma südame Sloveeniale kinkinud ja armastusest söögitegemise vastu on olnud loomulik samm, et tahame pakkuda parimad tooteid Sloveeniast. Sest toidukultuur on üks suur osa maade ja rahvaste rahvusköökide ja kulinaaria avastamisel ja tundmaõppimisel. Toit on alati tähtis osa reisikogemustest. Nii arvame meie ja me oleme omamoodi. Mitte tüüpiline turismibüroo vaid tükike ehedat Sloveeniat siinsamas Tallinnas, Paldiski maanteel, kus pakume võimalust täitsa tasuta kohapeal avastada vaatamisväärsusi.  Kuulda nõuandeid, retsepte ja saada kaasa materjale ning kaasa osta selle riigi parimaid tooteid ja huvitavaid maitseid, et Sloveenia siinsamas ikka tegutseda saaks.

PULL PUNT PAKRIL

juuni 2019

Paldiskist otse Pakril! Hea vaheldus! Hommikul minek, õhtul tagasi või siis telkides öö mööda saata ning avastada toredad saared. #pakri #saared #reis #seiklused #pullpunt

PULL PUNT ŠVEITSIS JA PRANTSUSMAAL VIA FRANCIGENA RAJAL

mai 2019

Vaata lähemalt: https://www.facebook.com/Palver%C3%A4nnakutee-Via-Francigena-2176584259232754/

#pullpunt #rännak #matkamine #eriline #viafrancigena

PULL PUNT ŠVEITSIS JA ITAALIAS VIA FRANCIGENA RAJAL

mai 2018

Vaata lähemalt: https://www.facebook.com/Palver%C3%A4nnakutee-Via-Francigena-2176584259232754/

#viafrancigena #pullpunt #rännak #matkamine

POOLA SLOVEENIA ÜRITUS

12. november 2017

Varssavis toimus suur Sloveenia tööpäev kus kohtusime nii tursimiametiga kui Poola sõprusklubiga. Tihe päev aga tore ja sammuke meie tegevustes edasi koos Sloveeniaga!

JÕULULAADAD HARJUMAAL JA HAAPSALUS

20. detsember 2017

Haapsalu laat ja Laulasmaa koolilaadal sai pisut möllatud ning jõulutunne on hinges! Peagi on käes jõuluaeg!

PULL PUNT ITAALIAS VIA FRANCIGENA RAJAL

mai 2017

Vaata lähemalt: https://www.facebook.com/Palver%C3%A4nnakutee-Via-Francigena-2176584259232754/

PULL PUNT MEESKOND SLOVEENIAS ÕPPIMAS

5. jaanuar 2018

Läbi aastate oleme mitu korda aastas käinud Sloveenias õppimas. Tooteid, töö protsessi ja suhtlust. Turundust ja kontaktide loomist. Ja nii iga kord tuleme tagasi uute tarkuste, teadmiste ja sõprade pagasiga.

ÜKS TORE SLOVEENIA EESTI ÕHTU

13. märts 2018

Eluteed on põnevad ja kuidas üks eestlane meid leidis…Poolas resideeruv sloveen pöördus eestlanna poole, et mine vaata – sloveenia esindus asub teil Tallinnas. Ja täna saime kõik kokku – naeru ja nalja ning veelgi rohkem sõrpu meile meeldib!

SLOVEENIA SUURSAADIKUGA PÕNEVATEL RADADEL

5. mai 2018

Meie teame Sloveeniast palju ja mis on toredam kui anda edasi ilusaid kohti Eestist Sloveenia Suursaadikule? Käidud ja vaadatud Keila Joa loss, Pärdi kodukoht, Pakri poolsaar.Seiklus on hinges!

LAPSED TULID KÜLLA

5. juuni 2018

Koostöö on tore töö koos. Meie õuel on olemas savikoda kus käsitsi tööd saab teha ning oma kätega nii mõnigi tore käsitöö valmib! Ja nii tore on, et toredal päeval tuldi ka meid uudistama ning ühtteist Sloveeniast targemaks saime 🙂

EUROOPA PÄEV

9. mai 2017

Käisime Vabaduse väljakul Euroopa päeva pidamas. Stend sai kaunistatud, rahvale küsimusi esitatud. Templid said kah passi löödud – Sloveenia on Eestis esindatud!

EESTI-LEEDU-SLOVEENIA SÕPRUSKLUBI KOHTUMINE

5. august 2017

Ei maksa imestada, et Sloveenia võlub paljusid ja nii on tore kohtuda Leedu Sloveenia sõprusklubi juhiga. Koos on lõbusam!

SOOMES SLOVEENIA ISESEISVUSPÄEVA NÄITUSE AVAMISEL

10. august 2017

Soomes Sloveenia Iseseisvuspäeva auks korraldatud üritusel.

Aitäh Sloveenia Suursaatkond!

SLOVEENIA JA HORVAATIA REIS

25. august 2017

Imeilusal suvel 2017 käis suur grupp mägimatkal Sloveenias ja puhkas Horvaatias.

VABADUSE VÄLJAK, TALLINN

30. august 2017

Vabaduse väljakul paariks nädalaks oli kõigile vaatamiseks Sloveenia tore välinäitus. Saime olla osa sellest ning täname Sloveeniat jagamast meiega oma maapealset paradiisi!

POOLAS REISIMAS

12. oktoober 2016

Kui reisimise kihk on suur siis tore on kogu seltskonnaga end avastada Poolast. Koht kus toidud on imemaitsvad ja inimesed sõbralikud.

SLOVEENIA SUURSAADIK ROBERTI KÜLASTUS

16. juuni 2016

Hästi tore on kui Sloveenia Suursaadik meile ikka ja jälle külla tuleb. Väikesed toredad hetked, mis liidavad kauaks. Tore, et oleme üksteist leidnud! Maapealne paradiis on koht kuhu igaüks meist korra elus peaks sattuma!

PULL PUNT ITAALIA VIA FRANCIGENA RAJALA

mai 2016

Vaata lähemalt:

SLOVEENIA, ITAALIA, HORVAATIA REIS

15. märts 2016

Ei teagi kui mitu korda me oleme erinevatel aegadel, erinevate seltskondadega külastanud. Sloveenia on aktiivse puhkaja sihtkoht ja nii oleme proovinud ära raftingu. Triglavi mägi on vallutatud, Krn ja Mangart samuti. Lisaks romantilised linnad ja põnevad maakohad. Sloveenia on Sloveenia!

TURISMIMESSIL 2016

12. märts 2016

Käidud- tehtud. Pealaval sõnagi võetud. Oli tore vaheldus ning loodame, et paljud meist leiavad ikka ja jälle tee Sloveeniasse. Meie armastame seda imekaunist maad!

AUKONSULI MÄÄRAMINE

12. november 2015

Eesti Vabariigi välisminister Marina Kaljurand ja Sloveenia suursaadik Tone Kajzer avasid Tallinnas piduliku tseremoonia käigus Sloveenia aukonsulaadi, mis seadis end sisse City Plaza ärimajas aadressil Tartu maantee 2. Aukonsuli vande andis TRINITI advokaadibüroo partner ja vandeadvokaat Tõnis Tamme, kelle konsulaarpiirkonnaks on kogu Eesti Vabariik. Olime meiegi kohal ja õnnitlesime Tõnist

SLOVEENIAS SEIKLEMAS

5. august 2015

Jälle Sloveenias seiklemas. Pole üldse ime sest siiani ei ole me kõikjale jõudnud. Käime vahel aastas lausa mitu-mitu korda ja ikka üllatume kui mõnus kodune on Sloveenia.

SLOVEENIA SUURSAADIK

6. juuni 2015

On olnud au ja meile tuli külla Sloveenia Suursaadik Tone. Kahe riigi koostöö on minemas ülesmäge ja meil on sellest vaid hea meel!

I FEEL SLOVENIA

5. mai 2014

Nii me viruaalselt Sloveenia külastus saigi tehtud. Oleme käinud mitmes firmas lahedaid vahepalasid pakkumas kui ka sünnipäevadel väikest teemat tegemas. I feel Sloveenia on tore vaheldus ja reis tugitoolis!

PULL PUNT AMEERIKAS 

12. november 2013

Pull Punt möllas Ameerikas ja avastas Floridat igast küljest. Everglades, Key West, Universal, Cape Carnevale, Tampa, Miami, St. Petersburg

KEILA JÕEL RATTARALLI 12.MAI 2012

12. mai 2013

Kuigi meile meeldiks kogu aeg reisida, pole see paraku alati võimalik. Siis tuleb teha kodus miskit ägedat ja nii saame öelda, et Keila jõel jalgratasega sõita on kogemus omaette. Ja kui peaksid jääma jalgrattaga kinni ja kuu hakkab paistma – siis on tuleb mängu kogu seltskonna koostöö.

HORVAATIA PULL PUNDIGA

5. juuli 2010

Suvised hetked Horvaatias ja Sloveenias

Usume, et kõikidega kellega me oleme Sloveenia ja ka veidi Horvaatia radadel astunud – leiavad, et Sloveenia on reisiks supersihtkoht. Meil on hea meel, et meid on usaldatud ning nii palju toredaid hetki koos veetnud.

REISIMINE SLOVEENIASSE

5. mai 2009

Kõik sai alguse just sellest reisist. 

Vaid üks samm ja kogu elu on saanud uue eesmärgi. Meil oli hea meel, et kogu reisil sattusime pooljuhuslikult Sloveeniasse ning leidime, et on olemas koht mis hinges meie koduks on saanud.