Pakri poolsaar

Pankrannik, tuulepark, tuletorn ja põneva ajalooga linn. Kõik see ongi Pakri poolsaar, mis omal ajal suletud oli ja kus piirikontroll tõsist tööd tegi. Linn kus kunagi asus allveelaevnike õppekeskus koos allveelaeva õppereaktoriga. Tänaseni seisab korsten meenutades aegu.

Raskustase: heas tempos liikumine, sekka juttu ajaloost  ja tänapäevast. Matka pikkuseks  kujuneb umbes 25 km. Sobib inimestele kes on aktiivsed, huvitatud ajaloost, loodusest, matkamisest.

Ajakava: sügis, talv, kevad

Matkakirjeldus: kohtume kokkulepitud kohas ning liigume mööda põnevat pankrannikut ning teeme Paldiski, Pakri poolsaare ümbruses. Räägime ajaloost ja huvitavatest faktidest. Turnime üle maastiku, uurime ümbrust, möödume endisest õppereaktorist (soovikorral võime ka hoonesse ja õuealale ekskursiooni korraldada) ning vaatame lähemalt tuulikuid. Tagasi linna jõudes suundume ühiselt ujulasse. Peale paaritunnist lõõgastus, maitseme ära kohalikud pelmeenid ja tšeburekid. Selleks hetkeks on saabunud juba õhtu ning ongi aeg mõnusalt väsinud enesetundega koju suunduda.

Omaosalustasu: 30€ inimene, hind sisaldab giiditeenust, ujula piletit, toitlustust. Matk toimub kui osalejaid on vähemalt 6 inimest. Riietus: kihiline, head matkasaapad jalga, matkakotti kaasa ujumisriided ja joogivesi.

Võta ühendust: katrin@efood.ee